POLSKO-WŁOSKA SZKOŁA MUZYCZNO-JĘZYKOWA
Copyright © 2011 by Arte Affari
O nas
Jesteśmy kameralną szkołą językowo - muzyczną. Formalnie istniejemy od 2005 roku. Specjalizujemy się w języku włoskim.
Oprócz standardowych kursów języka włoskiego dla młodzieży i dorosłych, prowadzimy również muzyczno - językowe zajęcia dla dzieci.
W naszej szkole przeważają bardzo niewielke 4-6 osobowe grupki. Współpracujemy z wieloma śląskimi szkołami oraz firmami polskimi i włoskimi.

Zapraszamy do współpracy!

UCZNIOWIE O NAS
Poczucie, że "bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu" (A.Czechow),a przy tym ogólna ciekawość i chęć poznania włoskiej kultury, kuchni, obyczajów sprawiły, że cała rodzina trafiła do szkoły Arte Affari. Dzisiaj już należymy do grona weteranów i śmiało możemy polecić zajęcia w tej szkole, gdyż w 100% spełniają nasze oczekiwania. Mała grupa zajęciowa i stałe grono pedagogiczne przyczyniają się do tego,że atmosfera w szkole jest bardzo  luźna, przyjazna. Szkołę cenimy za:
  - indywidualne podejście do ucznia,
  - kreatywne prowadzenie lekcji przez dwóch lektorów (polskiego i włoskiego),
  - urozmaicone zadania przemiennie angażujące różne zmysły podczas nauki(w tym smaku -organizowanie spotkań
    połączonych z degustacją),
  - dobrze zorganizowaną biblioteczkę i wypożyczalnię dvd, cd (materiały wprost z Włoch).
Duże poczucie humoru, uprzejmość prowadzących sprawiły, że z przyjemnością będziemy kontynuować naukę,
pokonując kolejne szczeble wtajemniczenia w ten piękny, choć pełen zawiłości gramatycznych język.


Asia, Piotr i Magda (w szkole od 2006 roku, kurs podstawowy, kurs średniozaawansowany)

Dziękujemy za kurs - zwłaszcza za świetną atmosferę na zajęciach i wyjątkowe podejście do uczniów. Specjalne podziękowania dla Kasi za motywowanie do pracy i determinację w utworzeniu grupy w godzinach pasujących wszystkim zainteresowanym. I za kawę. Polecamy Arte Affari wszystkim którzy cenią profesjonalizm i kameralną atmosferę zajęć.
Pozdrowienia.

Gosia & Paweł (kurs podstawowy i kurs średniozaawansowany, 2008/2009)

Jeżeli komuś zależy na zetknięciu się z językiem i kulturą włoską, nie będąc we Włoszech, a w naszym śląskim otoczeniu, polecam szkołę ArteAffari! Dzięki domowej atmosferze, profesjonalnemu i indywidualnemu podejściu do nauczania włoskiego, można zyskać o wiele więcej, niż w tradycyjnej, wielojęzycznej szkole. Naprawdę POLECAM!

Tiffany (kurs konwersacyjny, jęz. włoski w biznesie, lata 2007-2009)

Nowoczesna, przyjazna metodyka, różnorodne zajęcia, zarówno niezbędna "baza" jak i wiedza praktyczna, duża dawka pozytywnego nastroju i poczucia humoru, a także mnóstwo ciekawych informacji na temat samych Włoch oraz Włochów
(i Włoszek), na temat kuchni, zwyczajów, ciekawych miejsc, etc etc.
polecam zdecydowanie:)


Czarek (intensywny kurs podstawowy lipiec 2008, kurs średniozaawansowany 2008/2009)

Atmosfera kameralna, nie jest się anonimowym z racji niewielkich grup i samej szkoły. Nauczyciele przygotowani metodycznie i merytorycznie, zdolni do improwizacji w razie potrzeby, cierpliwi. Kursy grupowe i ich "tempo", tak jak wszędzie, w dużej mierze zależą od składu uczniowskiego, stąd można zmienić grupę wedle potrzeb. Niskie ceny (porównaj z choćby Empikiem). O wszelkich zmianach tudzież "wydarzeniach pozalekcyjnych" jesteśmy powiadamiani mailowo na kilka dni wprzód. Polecam.

Tulia

Kiedy przed rokiem szukałam szkoły językowej, w której mogłabym uczyć się języka włoskiego, po długich poszukiwaniach w internecie zdecydowałam się na ArteAffari. I to było to! Miła atmosfera, zajęcia prowadzone różnymi ciekawymi metodami, możliwość poznawania nie tylko języka, ale i kultury Włoch - wszystko to sprawiało, że na lekcje chodziłam z przyjemnością, no i - co najważniejsze - sporo się przez ten rok nauczyłam.Zamierzam kontynuować naukę włoskiego na kolejnych poziomach - oczywiście w tej samej szkole.

Barbara (poranny kurs od podstaw, rok szkolny 2008/2009)

Wielki plus za kameralność, małe grupy, w zasadzie przypomina to bardziej naukę indywidualną. Kontakt z żywym językiem - bezcenny :-)

Agnieszka

Witam serdecznie.
Chciałam wszystkim polecić kurs języka włoskiego w szkole ArteAffari. Odbyłam miesięczny, wakacyjny kurs od podstaw i jestem bardzo zadowolona! Zajęcia w bardzo miłej atmosferze sprawiły, że nadal chce uczęszczać na kurs od października. Dzięki prowadzącej zajęcia - Kasi, nauka języka jest prawdziwą przyjemnością! W ciągu miesiąca naprawdę sporo się nauczyłam, dlatego zachęcam wszystkich! Przed kursem rozpatrywałam inne szkoły językowe, ale na szczęście ArteAffari całkowice spełniło moje oczekiwania. Świetne zajęcia, miła atmosfera, szybka nauka i niska cena. Zachęcam wszystkich!

Agnieszka (intensywny kurs sierpniowy od podstaw, 2009)

Miła, przyjazna atmosfera podczas zajęć. Lekcje sa ciekawe, odbywają sie w małych grupach.

Zosia
(standardowy kurs od podstaw, 2009)
webmaster: admin@arteaffari.pl